Jak hrát fotbal

Rady k hokeji

Typy soutěží

V Sazka Fantasy vypisujeme několik typů soutěží. Liší se výplatní strukturou, vstupním poplatkem a cenou, o kterou soutěžíme. Do budoucna chystáme několik velmi zajímavých inovativních novinek, takže si každý z hráčů najde svou oblíbenou cestu, jak vyhrávat.

Zdarma

Pro vstup do soutěže potřebujete pouze odvahu – stačí zvolit tu správnou sestavu a vrhnout se do boje. Můžete se zúčastnit menších soutěží o ceny, případně soutěžit o Sazka Tokeny. Ty můžete následně použít pro vstup do větších nebo kvalifikačních soutěží.

Sazka Tokeny

Pro vstup do větších soutěží nebo kvalifikací, kde se hraje o větší ceny, budete potřebovat virtuální měnu - Sazka Tokeny. A protože pro tyto soutěže můžete zpravidla nominovat více než jednu sestavu, nebude Sazka Tokenů nikdy dost. Stav vašeho konta můžete zkontrolovat podle ikony pod svou přezdívkou.

Sestupná soutěž

Jde o klasickou soutěž, kdy vyhrává určité horní procento sestav s tím, že vítězná sestava vyhrává cenu nejvyšší. Následně umístěné sestavy jsou ohodnoceny sestupně. Téměř veškeré soutěže o ceny mají tuto výplatní strukturu. Pokud budete soutěžit o Sazka Tokeny, více riskujete, ovšem můžete vyhrát více.

Soutěž 50 / 50

Tato vstupní soutěž je ideální pro ty, kdo začínají hrát, případně chtějí hrát „na jistotu“. Vaše sestava se musí umístit v horní polovině výsledkové listiny, aby byla vítězná. Tento typ soutěže je pro sběr Sazka Tokenů ideální – stačí porazit každého druhého!

Brankář a obránci

V Sazka Fantasy existují dvě hlavní strategie pro výběr brankářů a obránců. Buď dáte do sestavy brankáře a obránce z jednoho týmu, nebo ne. Je potřeba myslet na fakt, že nejvíce bodů získáte od záložníků a útočníků. Z toho důvodu je lepší na obráncích a brankáři ušetřit, a nedávat tak do sestavy nejdražší hráče. Ideální variantou je vyhlédnout si nadprůměrný tým, který dostává málo gólů, a poskládat brankáře a celou obranu právě z tohoto týmu. Brankář a obránci většinou získávají body za čisté konto a vítězství v zápase. To jsou faktory, které je potřeba u těchto pozic zohledňovat nejvíce.

Záložníci a útočníci

Nejoblíbenější strategií je výběr více hráčů z jednoho týmu. Hlavním důvodem je snaha maximalizovat počet bodů z jednoho zápasu. Nejlepším postupem je vybrat si ofenzivní tým, který hraje proti týmu se slabší defenzívou. A právě z tohoto ofenzivního týmu dejte do své sestavy více hráčů. V případě vyšší výhry máte velkou šanci na úspěch v soutěži. Zde je velmi důležité dát do sestavy hráče, který zahrává přímé volné kopy a penalty. Šance na vstřelení gólu se v tom případě zvyšuje.

Výběr kapitána

Na závěr skládání sestavy si musíte zvolit kapitána týmu. Ten sbírá body stejným způsobem jako ostatní hráči. Na konci jsou však kapitánovy body vynásobeny dvěma, jeho role je tak velmi důležitá. Může to být právě on, kdo rozhodne o vašem výsledném umístění v soutěži. Vzhledem k tomu, že nejvíce bodů vám nasbírají útočníci a záložníci za vstřelené branky, tak by volba kapitána měla směřovat právě tam. Úspěšný střelec týmu, který vyhrál zápas, je tou nejlepší variantou.

Tipy k efektivnější analýze

  • Sledováním fotbalových zápasů získáte výhodu nad svými soupeři, jelikož z těchto zápasů není příliš statistik. Pokud si sledování z časových důvodů nemůžete dovolit, doporučujeme si alespoň číst zápasové reporty.
  • Sledujte tabulku. V případě zápasu, kdy tým hraje o titul proti týmu ze spodních příček, se dá očekávat vítězství s větším brankovým rozdílem.
  • Pokud má některý z průměrných týmů dobrou formu, zvažte použití jeho hráčů, kteří nejsou předraženi.
  • Kontrolujte svou základní sestavu. Hodinu před zápasem jsou známy sestavy obou týmů. Není nic horšího, než mít v sestavě hráče, který do zápasu vůbec nenastoupí.
  • Při sestavování týmu se snažte vynechat hráče, kteří často faulují. Tím se zvyšuje riziko, že obdrží žlutou (červenou) kartu, za kterou pak získají mínusové body.

Autorská práva

Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serverů CZECH NEWS CENTER a.s. jsou bez písemného souhlasu této společnosti zakázány.

RSS kanály serverů CZECH NEWS CENTER a.s. lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření RSS kanálů těchto serverů je možné pouze s předchozím písemným souhlasem jejich provozovatele.

CZECH NEWS CENTER a.s. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány,přepisovány nebo redistribuovány.

© 2008 - 2017 CZECH NEWS CENTER a.s.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Rozumím