Rady k fotbalu

Brankář a obránci

V Sazka Fantasy existují dvě hlavní strategie pro výběr fotbalových brankářů a obránců. Buď dáte do sestavy brankáře a obránce z jednoho týmu, nebo je složíte z více týmů. Je potřeba myslet na fakt, že nejvíce bodů získáte od záložníků a útočníků. Z toho důvodu je lepší na obráncích a brankáři ušetřit a nedávat na tyto pozice drahé hráče.

Ideální variantou je vyhlédnout si nadprůměrný tým, který dostává málo gólů, a poskládat brankáře a celou obranu právě z tohoto týmu. Brankář a obránci většinou získávají body za čisté konto a vítězství v zápase. To jsou faktory, které je potřeba u těchto pozic zohledňovat nejvíce.

Záložníci a útočníci

Nejoblíbenější strategií je výběr více hráčů z jednoho týmu. Hlavním důvodem je snaha maximalizovat počet bodů z jednoho zápasu. Nejlepší variantou je vybrat si ofenzivní tým, který hraje proti týmu se slabší defenzívou. A právě z tohoto útočného týmu je ideální dát do sestavy více hráčů.

V případě vyšší výhry máte velkou šanci na úspěch v soutěži. Zde je velmi důležité dát do sestavy hráče, který zahrává přímé volné kopy a penalty. Šance na vstřelení gólu se v tomto případě zvyšuje.

Výběr kapitána

Na závěr skládání sestavy si musíte zvolit kapitána týmu. Ten sbírá body stejným způsobem jako ostatní hráči. Na konci jsou však kapitánovy body vynásobeny dvěma, jeho role je tak velmi důležitá. Může to být právě on, kdo rozhodne o vašem výsledném umístění v soutěži.

Vzhledem k tomu, že nejvíce bodů vám nasbírají útočníci a záložníci za vstřelené branky, tak by volba kapitána měla směřovat právě tam.

Tipy k efektivnější analýze

  • Sledováním fotbalových zápasů získáte výhodu nad svými soupeři. Pokud si sledování z časových důvodů nemůžete dovolit, doporučujeme si alespoň číst zápasové reporty.
  • Sledujte tabulku. V případě zápasu, kdy tým hraje o titul proti týmu ze spodních příček, se dá očekávat vítězství s větším brankovým rozdílem.
  • Pokud má některý z průměrných týmů dobrou formu, zvažte použití jeho hráčů, kteří nejsou tak drazí.
  • Doporučujeme vyčkat na zveřejnění oficiálních sestav. Vyhnete se tak zařazení hráče do sestavy, který do zápasu nenastoupí.
  • Při sestavování týmu se snažte vynechat hráče, kteří často faulují. Tím se zvyšuje riziko, že obdrží žlutou (červenou) kartu, za kterou pak získají mínusové body.

Autorská práva

Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serverů CZECH NEWS CENTER a.s. jsou bez písemného souhlasu této společnosti zakázány.

RSS kanály serverů CZECH NEWS CENTER a.s. lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření RSS kanálů těchto serverů je možné pouze s předchozím písemným souhlasem jejich provozovatele.

CZECH NEWS CENTER a.s. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány,přepisovány nebo redistribuovány.

© 2008 - 2017 CZECH NEWS CENTER a.s.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Rozumím