Jak hrát hokej

Rady k fotbalu

Typy soutěží

V Sazka Fantasy vypisujeme několik typů soutěží. Liší se výplatní strukturou, vstupním poplatkem a cenou, o kterou soutěžíme. Do budoucna chystáme několik velmi zajímavých inovativních novinek, takže si každý z hráčů najde svou oblíbenou cestu, jak vyhrávat.

Zdarma

Pro vstup do soutěže potřebujete pouze odvahu – stačí zvolit tu správnou sestavu a vrhnout se do boje. Můžete se zúčastnit menších soutěží o ceny, případně soutěžit o Sazka Tokeny. Ty můžete následně použít pro vstup do větších nebo kvalifikačních soutěží.

Sazka Tokeny

Pro vstup do větších soutěží nebo kvalifikací, kde se hraje o větší ceny, budete potřebovat virtuální měnu - Sazka Tokeny. A protože pro tyto soutěže můžete zpravidla nominovat více než jednu sestavu, nebude Sazka Tokenů nikdy dost. Stav vašeho konta můžete zkontrolovat podle ikony pod svou přezdívkou.

Sestupná soutěž

Jde o klasickou soutěž, kdy vyhrává určité horní procento sestav s tím, že vítězná sestava vyhrává cenu nejvyšší. Následně umístěné sestavy jsou ohodnoceny sestupně. Téměř veškeré soutěže o ceny mají tuto výplatní strukturu. Pokud budete soutěžit o Sazka Tokeny, více riskujete, ovšem můžete vyhrát více.

Soutěž 50 / 50

Tato JOO vstupní soutěž je ideální pro ty, kdo začínají hrát, případně chtějí hrát „na jistotu“. Vaše sestava se musí umístit v horní polovině výsledkové listiny, aby byla vítězná. Tento typ soutěže je pro sběr Sazka Tokenů ideální – stačí porazit každého druhého!

Jak hrát NHL

Sazka Fantasy je rychlá hra, soutěžíme téměř denně a je jen na vás, jak často, ve kterou denní dobu a zda z počítače nebo z mobilu budete svůj tým sestavovat. Do začátku vám přinášíme soutěže v NHL o zajímavé ceny. Určitě se tedy vyplatí věnovat stavbě svého týmu patřičnou pozornost.

Sledujte aktuality

Hokej je náročný sport a mužstva v něm za sezónu odehrají velké množství zápasů, někdy i velmi rychle po sobě. Hráči se mohou snadno zranit nebo se trenér může rozhodnout daného hráče nechat odpočinout. Konečná soupiska hokejového týmu se proto sestavuje až krátce před zápasem a také vám se proto vyplatí sestavování vašeho týmu neuspěchat a sledovat aktuální dění, abyste správně zvolili hráče, kteří mají největší šanci se v utkání prosadit.

Gólman

Význam brankáře se v hokejovém DFS rozhodně nevyplatí podceňovat. U hokejového gólmana je totiž bodový zisk mnohem předvídatelnější než u útočníků, a to z důvodu, že brankáři jsou hodnoceni za zákroky, kterých mohou mít během zápasu desítky, zatímco sebelepší útočník nemusí za zápas na hřišti dokázat téměř nic. Gólman kromě toho obdrží body také za výhru svého týmu a naopak ztrácí za obdržené branky.

Hlídejte si proto, zda vámi vybraný gólman skutečně do zápasu má nastoupit, i brankáři se totiž mezi zápasy mohou střídat. Při výběru gólmanů může být také dobré podívat se ve statistikách NHL na jejich „Save percentage“, tedy na informaci o tom, kolik procent střel brankář odchytá.

Pokud si nejste jisti, kde při stavbě týmu začít, doporučujeme podívat se na aktuální sázkové kurzy na Sazkabet.cz. Podle kurzů lze snadno odvodit předpokládané šance na výhru jednotlivých týmů.

Obrana

Postavit přesně takový tým, jaký byste chtěli, se podaří málokdy. Pokud rozpočet vyčerpáte a uvědomíte si, že musíte někde ušetřit, tak by to v případě hokeje měla být obrana. Obránci totiž v hokeji obvykle přinášejí vašemu mužstvu nejmenší bodový zisk. Plánujete-li ale věnovat výběru obránců více času, doporučujeme vybrat obránce, kteří jsou součástí přesilovkových formací. Ti mají lepší příležitost dát branku nebo asistenci. Počet branek z přesilovky je jedna z klíčových statistik u obránců v NHL.

Rozdělení do formací a výkony hráčů

Cena hráčů ve hře skutečně vyjadřuje jejich předcházející výkony a je tedy základním ukazatelem, co od nich lze očekávat. Vybírat jen ty nejdražší útočníky se ale ne vždy vyplatí a také to ne vždy rozpočet dovolí. Máte-li více času, přihlédněte při výběru kromě ceny, předchozího bodového zisku a umístění ve formaci také k jejich osobním statistikám, dohledatelným v dalších zdrojích.

Zatímco u nejlepších útočníků je téměř jisté, že budou mít dostatek gólových příležitostí, hráče z druhého (a jiného) útoku a další můžete vybírat například podle statistiky TOI (Time on Ice – čas na ledě). Čím více času totiž na ledě hráč tráví, tím více má příležitostí zabodovat. TOI a další statistiky jako počty střel a branek lze najít v oficiálních zdrojích NHL.

Kapitán

Výběr kapitána je pro vítězství vašeho týmu zcela klíčový. Máte pouze jednoho a získává dvojnásobný počet bodů. Často to jsou právě tyto body za dobře zvoleného kapitána, které rozhodnou, zda váš tým skončí na prvním, druhém nebo desátém místě, protože konkurence na vrcholu je tvrdá.

Učení se z chyb a trpělivost

Každý manažer sportovního týmu musí mít trpělivost jak při sestavování mužstva, tak při následném vyhodnocení, proč co a jak dopadlo. Učte se z chyb, sledujte pozorně svá vítězství, zlepšujte se. Pěstujte svou intuici a odhad, nevzdávejte se, bojujte a výhra vás nemine!

Autorská práva

Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serverů CZECH NEWS CENTER a.s. jsou bez písemného souhlasu této společnosti zakázány.

RSS kanály serverů CZECH NEWS CENTER a.s. lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření RSS kanálů těchto serverů je možné pouze s předchozím písemným souhlasem jejich provozovatele.

CZECH NEWS CENTER a.s. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány,přepisovány nebo redistribuovány.

© 2008 - 2017 CZECH NEWS CENTER a.s.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Rozumím