Jak hrát Sazka Fantasy

Princip hry Sazka Fantasy.

Jak hrát Sazka Fantasy

Princip hry Sazka Fantasy.

Základy Sazka Fantasy

V Sazka Fantasy si v různých sportech sestavuješ ze skutečných sportovců hrajících skutečné zápasy svůj tým a v jednotlivých soutěžích soupeříš proti týmům ostatních.

Tvoji vybraní sportovci získávají pro tvůj tým body za své skutečné sportovní výkony na základě pravidel bodování daného sportu. Tým s nejvyšším bodovým ziskem vyhrává!

Soutěže zdarma

Hra je zcela zdarma a hrajeme celý rok o tisíce cen dohromady za statisíce korun! Je jen na tobě, jak často, ve kterou denní dobu a zda z počítače nebo z mobilu chceš svůj tým sestavovat. Můžeš hrát sám, nebo si založit s kamarády partu a přehledně soupeřit mezi sebou.

Turnaje

Většina soutěží je zařazena do dlouhodobých turnajů pro jednotlivé ligy, mistrovství světa a další události. Každé kolo v rámci turnaje je samostatná soutěž, ve které se hraje o ceny, zároveň ale turnaj má i celkové pořadí, do kterého se body tvého týmu sčítají. Můžeš tak vyhrát v jednotlivém kole i v celkovém pořadí.

Bodování

Při stavbě týmu ti velmi pomůže, když budeš dobře znát bodování hry. Je dobré vědět, za co přesně sportovci získávají body! Prostuduj si bodování fotbalu a hokeje.

Přenášení týmu

V rámci turnaje se tvůj tým automaticky přenáší do dalšího kola, takže už se nestane, že bys některé kolo vynechal. Pozor, tým se nepřenáší v rámci denních soutěží mimo turnaje.

Tvůj tým se v turnaji přenáší i se sportovci, kteří v dalším kole nehrají, jejich mužstvo nehraje nebo změnili mužstvo. Pokud hráč změnil mužstvo, přenese se za staré mužstvo, za které ovšem následně nehraje a neobdrží body.

Pokud však byla u sportovce změněna pozice, např. útočník/záložník, do dalšího kola se sportovec přenese na jeho původní pozici, na které ovšem následně v zápase nehraje a neobdrží tedy žádné body. Pozor - sportovcům se při přenosu do dalšího kola může zvýšit cena a tvůj tým tak může překonat rozpočet a získat postih.Upravování týmu

V turnajích a v samostatných soutěžích bez vstupného v Sazka Tokenech si můžeš tým upravovat kdykoliv až do začátku prvního zápasu! Jednoduše se vrať ke svému týmu a vyměň hráče, kdy na to budeš mít čas. V soutěžích se vstupným tým už po vsazení měnit nelze.

Handicap

Protože vejít se do rozpočtu 100 milionů je někdy problém, můžeš rozpočet překročit. Ale pozor – čím více rozpočet překročíš, tím větší handicap – procentuální postih na bodový zisk budeš mít. Ukazatel handicapu najdeš nad hřištěm. Většinou je ale nejvýhodnější rozpočet raději dodržet.

Sazka Tokeny

V některých kolech turnajů nebo v samostatných soutěžích můžeš vyhrát Sazka Tokeny. Jedná se o virtuální měnu, kterou budeš potřebovat pro zaplacení vstupu do VIP soutěží mimo turnaje. VIP soutěže mají vždy lákavé ceny a není snadné se do nich dostat. Proto Tokeny sbírej, ať se dostaneš do co nejvíce z nich!

Typ soutěže - Sestupná (TOP)

Jak kolo v turnaji, tak samostatná soutěž mimo turnaj mohou být typu TOP. Jde o klasickou soutěž, kde ceny vyhrávají ti nejlepší a vítězná sestava vyhrává vždy cenu nejvyšší. Následně umístěné sestavy jsou ohodnoceny sestupně.

Soutěž 50 / 50

Především kola/soutěže v turnajích mohou být typu 50/50. V takové soutěži se stačí umístit se svým týmem v první polovině účastníků, abys měl nárok na výhru. Výhrou jsou obvykle Sazka Tokeny.

Jak se zlepšovat - Statistiky

Každý nějak začínal. V čem se liší ti úspěšní? Chtějí se zlepšovat a věnují tomu alespoň trochu času! Po každé soutěži si otevři svůj tým a tam se ve statistikách sportovců podívej, za co přesně získali body. Nezapomeň se podívat také na vítězné týmy a inspiruj se těmi nejlepšími!

Máš nějaký dotaz?

Podívej se do našich často kladených dotazů!

exkluzivní ceny do soutěže věnoval:
partnerský klub:
gaming ambasadoři:
partneři projektu: