Vylepšení bodování hokeje


#1

Vážení trenéři,

blíží se nám nová sezóna Extraligy, turnaj o 150 000 Kč je již otevřen a my tu máme další podstatné vylepšení hry!

Na diskuzi, stejně jako v dotazníku jsme se vás ptali, co si myslíte o bodování hokeje. Mnozí z vás navrhovali, abychom ho rozšířili o nové statistiky a to zejména o oblíbený Radegast Index. Zaměřili jsme se na to, podívali jsme se, zda jsme schopni tyto statistiky zajistit a zjistili jsme, že ano.

Radegast Index do hry nepřidáme jako celkovou statistiku, ale bude rozdělen na své části. Ve hře již nyní máme bodové hodnocení za plusový a minusový bod získaný v zápase. K tomu nově doplníme získání bodu za každé dva hity a za každé dva bloky. Tím bude ve hře zahrnut celý RI, hráči přitom budou získávat jednotlivé body už za dílčí výkony.

Pro jeden bod za dva hity/bloky jsme se rozhodli na základě výpočtů a testování, kdy naším cílem je, aby nové statistiky zvýraznily individuální rozdíly ve výkonu hokejistů, zejména aby pomohly odlišit kvalitní obránce. Zároveň ale, aby velký počet dosažených bloků a hitů příliš nesnižoval význam gólů a asistencí.

Toto rozdělení RI na části má také tu výhodu, že stejné bodování můžeme použít i pro NHL, ze které tyto statistiky také dokážeme zajistit. Bohužel, potíž zřejmě bude u hokejového MS (a Olympiády), kde hity a bloky nejspíš nebudou sledovány. Pokud k tomuto dojde, budete na to upozorněni a tyto statistiky budou ve hře vynechány.

Věříme, že hra teď bude pestřejší, více bude odrážet reálné výkony a při sestavování týmu vám dá zase více prostoru pro taktizování!


#2

Za mě spokojenost, takto to bude odlišovat aktivní hráče od těch do počtu ve 4. lajně