Smutná zpráva

V hlubokém zármutku oznamuji,že tato partička bude v nejbližších dnech pohřbena…rozloučení proběhne v úzkém kruhu hráčů…budeme věřit na znovuzrození třeba příští sezonu…sportu zdar a nejlepší lize světa NHL zvláště :disappointed_relieved::-1::wink:

2 Likes
NHL- Play Off

Odpočívejte v pokoji :fire:

PS: Myslím si, že NHL už nikdy na sazka fantasy nebude. Co jsem pochopil z předchozích diskuzí kolem NHL, tak data od oficiálního dodavatele sazka fantasy jsou drahá (předpokládám z důvodu, že se hraje každý den a ten objem dat je prostě velký) a rozpočet projektu sazka fantasy není nafukovací. Chápu, že se musí vejít do nějakého rozpočtu, který mají od sazky k dispozici. Obchod (předměty pro fanoušky) taky něco stojí a řekl bych, že je to v rámci rozpočtu, proto podle mě odpadl i tenis. V minulosti tady padl dotaz ze strany organizátorů na hráče, jestli chtějí rychlejší vyhodnocení kola, které nebude vycházet z oficiálních dat od dodavatele (ten je dodává podle oficiálních zápisu ze soutěží) nebo podle oficiálních dat. Většina zvolila oficiální data. A taky vidím možnost k diskusi s organizátory sazka fantasy ohledně NHL. Bylo by řešením hrát NHL podle neoficiálních dat od dodavatele (data by se nekupovaly) jeli to možné. Nevím nakolik je tento projekt svázaný s dodavatelem dat. Měřítkem by se daly použít docela podrobné statistiky zápasů z Livesportu. A teď je otázka kdo by ty data zpracovával? Zda by byl někdo ochotný z týmu sazka fantasy ze statistik Livesportu ty data vkládat do systému k hráčům. Popř. jestli tým fantasy nezozšířit o několik dobrovolníků (na jednoho člověka by toho bylo moc) ze zdejší komunity, kteří by byli ochotní ty data připravit a v nějakém formátu (např. tabulka s hráči ve wordu) poslat adminovi, který by je do systému vložil. A teď narazíme na největší problém. Co ceny? Vloží do toho sazka fantasy nějaké peníze? či hrát pouze o tokeny nebo o čest. NHL mám rád a vůbec by mi nevadila ta poslední zmíněná možnost, ale kolik nás takových je? Jaký bude zájem o NHL když ceny budou mizerné očima některých uživatelů. Pro mě byly fantasy hry a to už je hraji od minulého století vždycky v první řadě zábava a když člověk něco málo vyhrál, bylo to příjemné zpestření. Např. jsem v minilize kde hrajeme o stovku (vítěz dostane od každého hráče v minilize 100, kromě druhého, ten neplatí nic) Klidně bych i nějakou tu stovku (max.200) obětoval jako vstupní poplatek (k pokrytí části nákladů na provoz) aby se hrála NHL. Popř. je taky možnost (pokud by tým sazka fantasy souhlasil) udělat NHL se vstupním poplatkem a vybraná částka by se rozdělila nějakým poměrem mezi výherní místa (1-10 cen, procentuálně by se to rozdělilo. např. 1. místo 30 % vkladu 2. místo 20% vkladu a pod. Tímto systémem hrajeme bleskové turnaje v šachu) Vyjmenoval jsem několk možností jak oživit NHL, ale všechno to stojí a padá s týmem sazka fantasy a jeho ochotou k záchraně NHL. Bez toho se NHL už nikdy z klinické smrti neprobere.

5 Likes
NHL turnaj

Ahoj, díky za pochopení. Řekl jsi to naprosto přesně. Možnost jít neoficiální cestou statistik by asi byla, ale Livesport atd. jsou velmi chybový, navíc je to pro jednoho práce na plný úvazek. Tudíž se vracíme k problému rozpočtu, který přesně jak říkáš - není nafukovací. + i ceny by pak něco stály, to víme všichni.
Každopádně rozhodně neříkám, že NHL se nikdy nevrátí. A není to mazání medu kolem huby, jak se říká. Tahle diskuze je něco jako moje malý dítě a poslední co bych chtěl, je tady lhát anebo okecávat. Vše teď záleží na tom, kolik lidí budeme dostávat do Sazky a jaká budeme mít čísla. A čím lepší výsledky, tím je větší šance, že se NHL nebo třeba i jiná nová soutěž spustí.

Velmi trefně to nedávno popsal @svexa v jednom svém komentáři, dovolím si to sem přesdílet: Rozšíření sortimentu obchodu, nové soutěže apod. závisí na nás. Marketingové projekty jako Sazka fantasy nemají neomezené rozpočty. Dost záleží na tom, kolik nás, hráčů, si pošle peníze na Sazka bet účet a kolik z nás se ze stránek fantasy proklikává na stránky Sazky. Pokud chceme, aby se tento úžasný projekt rozvíjel, měli bychom něco z toho občas udělat. :slight_smile:

3 Likes

Ja by som sa chcel tiez nieco spytat. Nie je mozne hrat NHL na ukor inej ligy ? Napr. ak by bolo nejake hlasovanie a cisto teoreticky (Myslim si, ze by to tak mohlo aj naozaj byt) by ludia uprednostnili NHL napr. pred Premier League, tak by neslo, aby tu bola NHL ? Statistiky by teda boli z 1 ligy, len nie z PL, ale z NHL. Ceny ktore sa vyhravaju v PL by boli napr. o 90% nizsie, alebo hoc ziadne.

Dalsia moznost by mohla byt, ze by sa vo vsetkych ligach znizili ceny za jednotlive kola a celkove poradie napr. o 50% a z toho by sa pokryla ista suma.

Dalsou moznostou je, ze by sa hrali iba niektore dni v tyzdni, napr. pondelok, streda, sobota, alebo by sa hrali kazdy den len zopar zapasov, alebo by sa skladali timy, napr. len z polovice timov NHL. Nepotrebovali by sa statistiky z 31 timov NHL, ale len z 15. (Ano, je to trocha blbe, ale aj tak by to bolo fajn).

Alebo by sa to dalo vsetko zhrnut dokopy, kde by cisto teoreticky zanikla PL, ubrali by sa ceny z ostatnych lig a hralo by len niekolko zapasov tyzdenne.

Takto by to neslo ? Aki mate na to nazor ? :wink:

Ahoj Roko, rušení PL rozhodně nepřipadá v úvahu. Fotbal je tady oblíbenější a když se podíváš, celkový počet hráčů PL je vyšší, než počet hráčů českého hokeje… A dělat soutěž jen z pár zápasů nám nepřipadá to pravé.

2 Likes

Tak ano, mas pravdu, ze PL je oblubene.

Ale tie ceny z ostatnych lig ba sa myslim dali ubrat. A co sa tyka zapasov, tak som to myslel tak, ako bol tenis. tiez boli len urcite zapasy.

Právě v tom počtu lidí vidím největší problém. Nevím kde je ta hranice počtu uživatelů, kterou je sazka ochotná akceptovat , aby podporovala dále tento portál a předpokládám, že to asi nesdělíš. Podle mě jsou fantasy hry spíše úzkoprofilovou záležitostí a ten strop, který je pro tuto republiku možný nemusí sazce stačit a nebudu sám koho by moc mrzelo, kdyby sazka fantasy skončila. Nezbývá nám nic jiného než věřit, že sazka bude dále podporovat tento portál v rámci své marketingové strategie, kdy se chce na věřejnosti prezentovat jako zábavní společnost a ne jako doposud, kdy ji lidi brali pouze jako loterijní společnost. (tato informace byla veřejně prezentována v médiích) Co psal Svexa dělám do puntíku :smiley: Akorát ten připsaný bonus naprosázím v sazkabetu, ale v loterii. Až vyhtaji nějakou tu miliardu v Eurojackpotu, tak tu bude i NHL :smiley: Zvažujete i možnost hrát nějakou hru s vkladem jak jsem se zmínil v příspěvku? Některé věci se prostě musí vyzkoušet. Říct od stolu, že by něco nefungovalo nemám rád. Jsem zastáncem toho, že by se měly zkoušet projekty kam posunout fantasy dál a pak vyhodnoti zda v tom má smysl pokračovat.

Právě na ty solidní ceny na jednotlivá kola nalákáš hodně lidí. Snižovat by je bylo kontraproduktivní. Celkovou výhru bych ponížil a rozdělil do více cen než jsou tři. Myslím, že vzhledem k počtu hráčů by bylo ideální 10 cen v celkovém žebříčku danné soutěže. Jinak, fotbal je bohužel nejpopulárnější sport a náklady vs. výnosy (myšleno pro sazku fantasy) jsou mnohem výhodnější než NHL. Za ně musí mluvit čísla jinak by tento portál nemusel být.

Ale zas ked sa niekto nevyzna vo futbale v PL alebo LM, tak tie ceny ani nikdy nevyhra. Keby tu bola NHL a v hokeji by sa aspon trochu rozumel, tak by to hral a snazil sa to vyhrat. Tak by tu hralo viac ludi a v kazdej lige by boli ceny, len trochu nizsie.

A s tym rozdelenim cien s tebou suhlasim, aj som to tu uz viackrat pisal, ale to sa nezmeni. Cielom Sazky je, aby ti uplne najlepsi ziskali vyhru. Cize to rozdelenie cien rovnomernejsi asi nebude. :slight_smile:

Já se např. ve fotbale moc nevyznám a přesto jsem v PL myslím na 9. místě. Na fotbalovém zápase jsem nikdy nebyl, ale rád se podívám v TV na LM, MS,ME či PL, když mám tedy čas. Vždy jsem měl raději hokej, chodil jsem i na juniory a dorost. Když se začaly hrát fantasy hry ve fotbale moc úspěchů jsem neměl, ale začal jsem fotbal studovat, jak který tým hraje a pod. a při skládání týmu vycházím ze statistik a k tomu si přečnu nějaké analýzy na různých webech. Stejnou strategii jsem praktikoval i v tenise. Tomu už nerozumím vůbec, ale kolega v práci, který tomu hodně rozumí, mi vysvětlil alespoň nějaké zákonitosti, které v tenise většinou platí.

Livesport je sice super na všelijaké výsledky. Ale oficiální výsledky se dají vždycky sehnat na určitých stránkách NHL, Premier League, ČFL.

Ale o tom to není, výsledky a statistiky se vždycky dají najít. Od té doby co jsem si začal 1.12. psát naši NHL Tipovačku, tak už mám celkem popsaných 420x16 políćek v excelu, což na to že to dělám nějaký měsíc tak je to spousta dat. A nedělá mi problém udělat nějaký zhodnocení, které chystám na konci :slight_smile:. O Vánocích jsem to zkontroloval jestli to mám dobře a jedem dál. Stačí v tom mít nějaký systém a pak je to otázka několika minut. Počítání souboje minilig mi taky trvalo většinou okolo hodiny. Teď to mám do 10 minut hotový :slight_smile:.

Stačí najít pár šikovných lidí, nějakých sportovních nadšenců, co rádi pracují s daty a nedělají moc chyb a rázem můžete dokázat cokoliv. :raised_hands:

4 Likes

Naše čísla jsou fajn a jsou uspokojivý co se týče provozu a ukončení projektu nehrozí. Vklad respektive placený vstup do soutěže například za 100 kč variantou je, problémem je ale česká legislativa - především novela zákonu o hazardu, který mimo jiné zakázal zahraniční sázkovky. Ale neboj se, plánů a variant na stole je hodně, zároveň vše něco stojí, ale krůček po krůčku na tom děláme.
Ad @Roko i kdybychom snížili výhry, nezaplatí se nová soutěž.

Jinak od nových turnajů budeme opravdu výhru rozudělovat mezi top 5-10 hráčů, zatím to nevíme přesně. Současný systém byl fajn, když hrálo 2000 hráčů třeba, nyní ale cítíme, že je potřeba odměnit i hráče, kterým chyběl jen kousek na placené příčky.

Ad @Pedrys - problém je, že i kdybychom sestavili tým dobrovolníků, například 4-5 lidí, budou se tomu věnovat x hodin denně x počet lidí + by někdo musel dělat kontrolu chyb. Cena by se vyšplhala téměř na stejnou částku jako za nákup dat dodavatele. A nemáme tady na to kapacitu. Pokud bychom NHL kupovali, potřebovali bychom pak člověka, co by se staral každý den pouze o soutěž.

Já chápu, že je to pro vás škoda a že i třeba nechápete, že takový kolos jako Sazka si něco nemůže dovolit. Pochopte ale prosím zase nás, že když řekneme, že to momentálně nejde, tak to tak prostě je. Sami nejsme rádi, že nabízíme produkt, který je rázem méně atraktivní třeba o 10-20%. Na druhou stranu radši budeme dělat v menším režimu a budeme vědět, že splníme cíle a dodržíme rozpočet, než 2 sezóny nabízet něco navíc a kvůli provozním nedostatkům pak projekt nebudeme schopni obhájit, což by znamenalo definitvní stopku. A to myslím nikdo nechceme.

8 Likes

Jen tak pro zajimavost - ted jsem jenom zbezne koukal do lonske sezony NHL - kazdy zapas ma priblizne 100-150 udalosti a kazdy den se hraje +/- 9 zapasu ke konci sezony - na zacatku je to jeste vic (znalci NHL to urcite budou vedet presne :slight_smile: )

Prave preto som navrhoval hrat len urcite dni v tyzdni. Jednak by s tym bolo menej prace a ludia by si stihli stale upravit zostavu, lebo niekto si to nestiha upravovat kazdy den. (Ja s tym upravovanim nemam problem, ja len pisem o ostatnych.)

Ale ked to nejde ani tak, tak co uz. :slight_smile:

Třeba se nám tady objeví NHL až půjde soutěž do play off…:wink:

Smuteční obřad proběhl až dnes,zahrála romská kapela z Mostu,bylo spousty věnců…:coffin::trumpet::grinning:…NHL zdar…

3 Likes
NHL-proč už se nehraje?