Preview 14. kola fotbalové ligy s hráči pod 10M

česká-liga
#1

Po tříkolové odmlce mám další tipy na příští kolo aktuálně 17. nejlepší fotbalové ligy Evropy:

Bohemians – Teplice
Ze sedmi letošních domácích mistráků (liga + pohár) dokázali klokani dát víc než jeden gól jen dvakrát. Střely zelenobílých jsou nebezpečné hlavně pro trolejové vedení před stadionem. Ani Teplice nepořádají střelecké hody. Nečekám ofenzivní smršť, takže se mi z hlediska fantasy nejvíc líbí domácí obrana Schumacher, Bederka, Dostál, Krch. Dejte si pozor na zařazení Martina Haška do týmu – jeho ruka stále není v pořádku. Otec-trenér by ho určitě rád mučil se zraněním na hřišti, lékař to ale nedovolí. Pomalu se ovšem rozehrává uzdravený talent Mašek.

Zlín – Karviná
Fanoušci Karviné by neměli jíst tučné maso. V kombinaci s šoky, které jim chlapci v zeleném chystají v koncích zápasů, je to pro srdce vražedná kombinace. Po 72 minutách vedli v Ostravě 1:0, s Olomoucí dokonce 2:0. A vytěžili z toho jeden bod. Ani Zlín neexceluje – v posledních pěti zápasech porazil pouze Spartu (to dnes dokáže každý :blush:). Ševcům přesto věřím, ať už jde o brankáře Dostála či krajní beky, kteří umí zaútočit (Matejov s Bartošákem) – všichni za 7,2M. Šikovný záložník Podio stojí dokonce 7,1M.

Dukla – Jablonec
Jablonec v posledních pěti zápasech získal nejvíc bodů ze všech týmů ligy. Ale pozor, mezi nejlepšími podle aktuální formy je i Dukla. Otloukánek začátku soutěže se zvedá, odnášejí to ovšem spíše týmy ze spodku tabulky. Severočeši mají třetí nejlepší útok ligy, Dukla ten vůbec nejhorší. Bývalý armádní klub by měl absolvovat povinné střelby. Nečekám nic jiného než výhru hostů, hráče hostů ale bohužel pod 10M nepořídíme.

Ostrava – Plzeň
Jablonec i Slavia v Ostravě o gól prohráli, teď do Slezska míří další z lídrů soutěže. Neodvážím se tipovat nebo zařazovat hráče z tohoto duelu do sestavy. Spolu s derby šlágr kola. Stát se v něm může cokoliv.

Olomouc – Opava
Olomouc se konečně dere tam, kam patří, Opavu pokropila živá voda z rozprašovačů na konečně dodělaném domácím stadionu. Hanáci i přes silnou fanouškovskou podporu hostů nepřipustí ztrátu. Líbí se mi ceny za gólmana Buchtu, stopera Štěrbu a záložníka Faltu. Hrotového Nešpora mívám v týmu často a asi ani tentokrát nebude chybět.

Příbram – Slovácko
Nezávidím ofenzivním hráčům těchto týmů. O víkendu se několik z nich ocitne před soupeřovou bránou, což je pro ně zapomenutá už skoro neznámá situace. Přes 6 hodin Slovácko nedalo v lize gól, až se konečně proti Plzni trefil Kuchta. Příbram má zase z posledních tří zápasů skóre 1:15. Který z trápících se týmů zachytí ligové splachovadlo, a který pomalu začne tonout v míse? Já věřím domácím a mám v hledáčku záložníka Fantiše a defenzivní trio Antwi, Nitrianský, Tregler. Ani 7,4M za brankáře Švengera nevypadá špatně. Pozor na hostujícího obránce Krejčího. Odehrál 12 zápasů, osmkrát šel do záporných čísel a celkem má -8 bodů.

Sparta – Slavia
Pokud se chcete zbavit reprezentační povinnosti, přestupte do Sparty. O národní dres nově přišel i Kanga, reprezentují už jen Rumuni a Šural. Přesto jdou rudí do derby s cílem zůstat letos doma i nadále bez porážky. Proti nim ale stojí lídr tabulky, v zápase mírný favorit. Tady je těžké radit, ovšem defenzivní hráče do sestavy rozhodně nedám. Za lidovou cenu pořídíte uzdravující se útočníky Škodu a Tecla, těžko ale soudit, jakou minutáž po dlouhé pauze snesou. Na straně Sparty to nevidím na doporučení, ač pět hráčů základní sestavy pořídíte pod 10M.

Liberec – Boleslav
Liberec měl teď los smrti (Sparta, Olomouc, Zlín, Slavia, Jablonec), takže zdánlivě průměrných 7 bodů z posledních zápasů má velkou cenu. U zápasů Boleslavi ovšem můžeme s jistotou říci, že jisté není vůbec nic. Zajímal by mě matroš, který si před zápasy berou – jejich zápasy jsou neskutečné a nevyzpytatelné. Komličenko sice stojí víc než 10M, ale jen o fous – já ho do sestavy dám. Bodovat může i navrátilec Matějovský za 7,7M.

12 Likes
#2

Hodně dobře napsáno :+1:

1 Like
#3

Opět svexa luxusní počteníčko…díky…:smiley::soccer::clap:

2 Likes
#4

Díky moc za hezké hodnocení, jako bonus jsem odstranil překlepy.

#5

Těšil jsem se tento týden na svexův luxusní,humorný magazín a nic…:smiley:…čtu to u kafíčka raději než denní tisk…:rofl::coffee::coffee:

2 Likes
#6

Poslední dobou to nestíhám.

2 Likes