Kladno zpět do extraligy

Jágr, Plekanec a spousta dalších skvělých hráčů…
Že by se konečně kladenský hokej vrátil na úroveň za dob, Patery, Procházky atd…?

Podle mě je to už rozhodnutý :slight_smile:

Otázka je, jak ligu na delší dobu udržet.

1 Like

Základ je jednoduchej… Jarda bude alespoň papírově hrát ještě 2,3 roky a díky tomu udrží sponzory. Kladno s Jágrem a bez něj je z hlediska atraktivnosti podle mě naprosto odlišný. Každopádně ty jsi z Kladna, ne? Chodíš na hokej? :slight_smile:

Jo, s Jardou to musí být jako když ve starověku přivazovali a fixovali umírající krále na koně, aby aspoň chvilku jeli do boje s vojskem. Dokud zvládne aspoň třikrát odšlápnout, musí na led. Já osobně to v posledních letech zanedbávám, bydlím převážně kousek od Edenu (celkem adrenalin, když se zapomenu a procházeje slavistickým hloučkem vytáhnu diář nebo telefon s rumunskou trikolorou), tak chodím pravidelně aspoň na zápasy SLA-KLA, výprav na domácí zápasy moc nedělám. Ale příští sezónu plánuju všechny čtyři (ideálně i s finále všech jedenáct :slight_smile:) střetnutí Kladna a Sparty.

1 Like

:slight_smile: já měl tohle dost podobný, bydlel jsem přímo na Strašnický a občas byly zápasy z Letný dobrodružství :smiley: :slight_smile: Takže chápu, že to neni ideální :smiley:

1 Like

Myslím, že budete adepti na sestup. Bohužel bez druhé šance s přímím sešupem. Ono už totiž není moc kde brát hráče. Pokud seženete peníze, bude problém sehnat kvalitní hráče na udržení ELH. Stačí se podívat kolik hráčů protočil Chomutov a Pardubice během probíhající sezóny a výsledek známe všichni. Můj subjektivní názor, mohu se i mýlit.

Jsem od přírody pesimista, takže myslím, že se nemýlíš. Leckdo jásá, že přestanou střídavé starty některých hráčů v extralize a bude se s nimi zacházet především podle kladenských potřeb, ale já myslím, že ani to Poldi nespasí. Nejlepší zase odejdou a zůstane to na důchodcích a juniorech. Těším se, že se Kladno překoná extraligový rekord a aspoň na chvilku nasadí věkově rekordní pětku Lakos, Hořava - Jágr, Vampola, Plekanec.

Gordie Howe hrál NHL tuším do 52 :smile: Třeba ho Jarda překoná. Akorát mám taktéž obavu, že se z něj pomalu stává spíše marketingová loutka. Vím, že hokejem žije a obětoval mu celý život (vše hokeji podřídil a proto je z něj vynikající hokejista), ale umění je v nejlepším skončit.

Nesouhlasím. Pokud hráč ví, že si zkazí reputaci a občas fyzicky nebude stačit, ale přesto nějakým způsobem klubu pomůže ať už marketingově, nebo morálně), je pro mě naprosto v pořádku, že v kariéře pokračuje. Takovým “důchodcům” fandím.

Myslíš, že udržíte Plekance? Pro Kladno jedině dobře kdyby zůstal, ale nevím jestli je takový patriot nebo lačný po penězích. Po sezóně se nabídky jen pohrnou, řekl bych.

Proslýchá se, že pokud by Jarda vycouval z klubu, koupí to Pleky. Jeho patriotismu bych se vůbec nebál.

Pro Kladno jedině dobře.

1 Like

No s JJ68 nesouhlasím. Na NHL už to není, to víme všichni. A to i kdyby hrál sebechytřeji. V Česku ještě hrát ale může. Možná nebude stačit Kometě nebo Liberci, ale právě v zápasech s horšími může i herně být rozdílovým. Proti silným pak může být morální oporou… Podívej se na bodování baráže. JJ68 je pátej a má druhej nejvyšší počet gólů.

1 Like

Slovo “občas” je velmi výstižné. A taky je velký rozdíl mezi 1. ligou a extraligou. Myslím, že v extralize bude mít už problémy stačit tempu hry. Jistě bude platný třeba na přesilovky, ale bude to Kladnu stačit? Dovedu si ho představit jako manažera Kladna a hokej hrát pro radost (1. nebo 2. liga) dál. Jak praví Jágr: " věk je jenom číslo", ale některé věci v životě nezastavíš (rychlost, regeneraci po zápase, náchylnost na zranění atd.) a v tom vidím u něj největší problém. Myslíš, že takový hráč bude přínosem, když odehraje v lepším případě alespoň polovinu sezóny? Jen pro info, letos odehrál z 56 zápasů základní části 12 utkání.

A je to doma. Osm bodů za tři kola už Piráti nestáhnou. :clinking_glasses:

1 Like