Kladno zpět do extraligy

#1

Jágr, Plekanec a spousta dalších skvělých hráčů…
Že by se konečně kladenský hokej vrátil na úroveň za dob, Patery, Procházky atd…?

#2

Podle mě je to už rozhodnutý :slight_smile:

#3

Otázka je, jak ligu na delší dobu udržet.

1 Like
#4

Základ je jednoduchej… Jarda bude alespoň papírově hrát ještě 2,3 roky a díky tomu udrží sponzory. Kladno s Jágrem a bez něj je z hlediska atraktivnosti podle mě naprosto odlišný. Každopádně ty jsi z Kladna, ne? Chodíš na hokej? :slight_smile:

#5

Jo, s Jardou to musí být jako když ve starověku přivazovali a fixovali umírající krále na koně, aby aspoň chvilku jeli do boje s vojskem. Dokud zvládne aspoň třikrát odšlápnout, musí na led. Já osobně to v posledních letech zanedbávám, bydlím převážně kousek od Edenu (celkem adrenalin, když se zapomenu a procházeje slavistickým hloučkem vytáhnu diář nebo telefon s rumunskou trikolorou), tak chodím pravidelně aspoň na zápasy SLA-KLA, výprav na domácí zápasy moc nedělám. Ale příští sezónu plánuju všechny čtyři (ideálně i s finále všech jedenáct :slight_smile:) střetnutí Kladna a Sparty.

1 Like
#6

:slight_smile: já měl tohle dost podobný, bydlel jsem přímo na Strašnický a občas byly zápasy z Letný dobrodružství :smiley: :slight_smile: Takže chápu, že to neni ideální :smiley:

1 Like
#7

Myslím, že budete adepti na sestup. Bohužel bez druhé šance s přímím sešupem. Ono už totiž není moc kde brát hráče. Pokud seženete peníze, bude problém sehnat kvalitní hráče na udržení ELH. Stačí se podívat kolik hráčů protočil Chomutov a Pardubice během probíhající sezóny a výsledek známe všichni. Můj subjektivní názor, mohu se i mýlit.

#8

Jsem od přírody pesimista, takže myslím, že se nemýlíš. Leckdo jásá, že přestanou střídavé starty některých hráčů v extralize a bude se s nimi zacházet především podle kladenských potřeb, ale já myslím, že ani to Poldi nespasí. Nejlepší zase odejdou a zůstane to na důchodcích a juniorech. Těším se, že se Kladno překoná extraligový rekord a aspoň na chvilku nasadí věkově rekordní pětku Lakos, Hořava - Jágr, Vampola, Plekanec.

#9

Gordie Howe hrál NHL tuším do 52 :smile: Třeba ho Jarda překoná. Akorát mám taktéž obavu, že se z něj pomalu stává spíše marketingová loutka. Vím, že hokejem žije a obětoval mu celý život (vše hokeji podřídil a proto je z něj vynikající hokejista), ale umění je v nejlepším skončit.

#10

Nesouhlasím. Pokud hráč ví, že si zkazí reputaci a občas fyzicky nebude stačit, ale přesto nějakým způsobem klubu pomůže ať už marketingově, nebo morálně), je pro mě naprosto v pořádku, že v kariéře pokračuje. Takovým “důchodcům” fandím.

#11

Myslíš, že udržíte Plekance? Pro Kladno jedině dobře kdyby zůstal, ale nevím jestli je takový patriot nebo lačný po penězích. Po sezóně se nabídky jen pohrnou, řekl bych.

#12

Proslýchá se, že pokud by Jarda vycouval z klubu, koupí to Pleky. Jeho patriotismu bych se vůbec nebál.

#13

Pro Kladno jedině dobře.

1 Like
#14

No s JJ68 nesouhlasím. Na NHL už to není, to víme všichni. A to i kdyby hrál sebechytřeji. V Česku ještě hrát ale může. Možná nebude stačit Kometě nebo Liberci, ale právě v zápasech s horšími může i herně být rozdílovým. Proti silným pak může být morální oporou… Podívej se na bodování baráže. JJ68 je pátej a má druhej nejvyšší počet gólů.

1 Like
#15

Slovo “občas” je velmi výstižné. A taky je velký rozdíl mezi 1. ligou a extraligou. Myslím, že v extralize bude mít už problémy stačit tempu hry. Jistě bude platný třeba na přesilovky, ale bude to Kladnu stačit? Dovedu si ho představit jako manažera Kladna a hokej hrát pro radost (1. nebo 2. liga) dál. Jak praví Jágr: " věk je jenom číslo", ale některé věci v životě nezastavíš (rychlost, regeneraci po zápase, náchylnost na zranění atd.) a v tom vidím u něj největší problém. Myslíš, že takový hráč bude přínosem, když odehraje v lepším případě alespoň polovinu sezóny? Jen pro info, letos odehrál z 56 zápasů základní části 12 utkání.

#16

A je to doma. Osm bodů za tři kola už Piráti nestáhnou. :clinking_glasses:

1 Like