JJ68 se vrátil ve velkym stylu

#1

z FB: Skoro padesátiletej frajer se po měsíci a půl, co nehrál hokej, vrátí na led, proti vedoucímu týmu soutěže zaznamená 2+2 a ještě prohlásí, že to odchodil. Uzavření soutěže je zbytečný, po tomhle tu Extraligu můžou rovnou zrušit…

Ne, teď vážně, Jarda je neuvěřitelnej :slight_smile: jak se vlastně koukáte na uzavření extraligy?

2 Likes
#2

Jarda Jágr - to je démon !!! Tohle není fakt normální :laughing:

V otázce uzavření miniligy jsem osobně proti.

#3

Souhlasím, nejsme NHL… Musel by být systém sponzorování od krajů/měst jednotný - někde ti totiž město dá 30 mega, jinde zlomek. Navíc by skončila 2. liga a její už tak pokulhávající atraktivita by šla do kopru.

2 Likes
#4

Taky jsem proti uzavření ligy, tím se vytratí soutěživost a 1.liga v podstatě nemá o co hrát. Bude to skládka zkrachovalých hráčů. Naopak bych se přikláněl k zůžení na 12 klubů, jak to bylo dřív. Ruku na srdce, nemáme peníze ani vlastní zdroje na to, aby ve 14 týmech bylo dostatek kvalitních hráčů. V menším počtu klubů ty se zvýšil tlak na výkony hráčů aby se udrželi v extralize a myslím, že by se zkvalitnily i kádry a zápasy by byly vyrovnanější a atraktivnější. Tím by stoupla možná i návštěvnost. Nechci nikoho urazit, ale jaká je kvalita hokeje s týmem, který vyhraje 7,8, nebo 9 zápasů z 36? Já bych na takový zápas nešel, když vím, že na 90% prohrají znovu a jen se hraje o to, kolik gólů dostanou. Raději bych šel na zápas, kde to bude 50/50 a utkání bude napínavé. Nápady některých lidí s uzavřením extraligy je jen další šaškárna v našem hokeji. Žádný dlouhodobý koncept, jen to, co se nám momentálně hodí. Podobně jako s juniorkou, jak na domácí scéně (kdy se během sezóny mění pravidla), tak i té světové a podle toho jsou i výsledky naších reprezentací. Můj subjektivní názor, mohu se i mýlit :smiley:

Co se týče financování je v NHL úplně jiný model než je v Evropě. NHL je byznys. Podstatnou část příjmu klubu je ze vstupného (údajně vyprodaný stadion může znamenat až 1 mil. USD na vstupném) vynásob si to 42x . V play off jdou ceny lístku až k pětinásobku. Za play off dostávají kluby peníze od vedení NHL a jackpot má vítěz Stanley cupu. Dalším příjmem klubu jde z prodeje suvenýrů. Pak se nemůžeme divit, že některé kluby kupují a přeplácejí hvězdy, které už jsou někdy i za zenitem. Moc dobře ví, že jim stoupne prodej dresů, triček a pod. Jméno je obchodní značka, podobně jako ve fotbale. A další příjem je samo z prodeje TV práv. Příjmy z reklamy nejsou v NHL tak velké procento v rozpočtu jako v evropě. I přesto některé kluby končí v mínusu, když ti nechodí lidi na zápasy. U nás se rozpočet naplní z větší části sponzory a víš s jakou částkou zhruba můžeš pracovat. Vstupné není až tak rozhodující , tak nás návštěvnost až tak netrápí.

3 Likes
#5

Asi to není jen o nastavení sponzorování.Ani v NHL nemají všichni stejně.Ale systém financování je tam nastaven jinak(jak už psal MASH).Ale mají tam taky funkční systém výchovy mládeže,stipejdijní programy,“farmy” atd. atd.Vybrat z toho všeho jen uzavření nejvyšší soutěže s argumentem že v NHL to mají taky tak?Podle mého totální nesmysl a jen zhoršení stavu našeho hokeje.
No a Jarda Jágr?To snad ani nebudu komentovat.Snad jen ať mu slouží zdraví.

1 Like
#6

Uzavření extraligy je v našich podmínkách nesmysl. Nižší soutěže v zámoří mají velkou prestiž a chodí na ně spousta lidí. I. liga velkou prestiž nemá a ztráta možnosti postupu vítěze do extraligy by ji ještě snížila.

2 Likes