Extraliga 2020/21

Čau parto, po delší době se na vás obracím s dotazem a vaším pohledem na věc.
Za chvíli startuje extraliga a jak víme, situace kolem covidu hokeji úplně nepřeje. Nikdo neví, jestli budou pauzy, kolik týmů bude dohrávat a čekat s vyhodnocením kola možná i měsíc nedává smysl.

Za nás to úplně turnaji na Fantasy nepřeje, proto jsme si říkali, že většinu hlavních cen bychom dali do jednotlivých kol. Celkový žebříček bude samozřejmě taky, ale nevíme, jestli nebudeme muset po jedné třetině ligy celou soutěž třeba zrušit. Tak co byste řekli na takovýhle řešení vy? :slight_smile:

11 Likes

Ja to nechám na vás SF. Hlavne, nech sa tu okrem fantasy futbalu hrá aj fantasy hokej a to mi stačí. Ceny nie sú také dôležité, ako tá zábava, kvôli ktorej to hrám (hráme). :slightly_smiling_face: :wink:

5 Likes

No jasně, dát to do jednotlivých kol v téhle situaci dává smysl.

2 Likes

Určitě souhlas s navrhovaným řešením :grinning:

2 Likes

V pohodě. Ceny taky nějak neřeším, a jak píše RoKo tak i mě bude stačit, když si zde budu moci natipovat nějaký hokej. Fotbalu je tady docela dost, ale z hokeje jen 1 soutěž, tak si držme palce, ať se to odehraje :pray:

3 Likes

Souhlasím :slightly_smiling_face: ráda si tu zahraji.Ceny neřeším :wink: hlavně ať se to rozjede :pray:

4 Likes

Přikláním se k názoru že je to hlavně zábava.I když ceny jsou pochopitelně příjemný bonus.A asi je v dnešní situaci lepší dát víc cen do jednotlivých kol.Já osobně si myslím,(a zatím tomu vše nasvědčuje),že v hokeji asi bude situace ještě komplikovanější než ve fotbale.Ale rád bych se mýlil.

4 Likes

Ano souhlas…hlavně si zahrát,ceny jsou pro mně nepodstatné :wink:

1 Like

Požehnávám :smiley:. Vítku, akorát bych před sezónou upravil pravidla ohledně čekací doby u odložených zápasů. Bylo by neštastné např. po 20. kolech mít dohraných např. 5-10 kol a zbytek budou díky odloženým zápasům pořád otevřeny. Očekávám, že díky odkládaným zápasům bude letošní termínovka pěkný paskvil. Navrhoval bych nečekat na odložené zápasy a kolo uzavřít pouze z těch zápasů, které se odehrály. Pokud budu mít v týmu hráče z odloženého zápasu, dostanu za něj 0 bodů. Kolo se obvykle hraje v jeden den, takže odložené zápasy budou známe před zahájením kola a každý má možnost si zkontrolovat, zda všichni jeho svěřenci vyjedou na led.

3 Likes

S těmi zápasy je to pravda, ale jelikož se to hraje skoro ob jeden den, tak by s tím nemusel být takový problém jako ve fotbale. Pokud to nebudou odvolávat hodinu před zápasem, tak by to neměl být problém.

2 Likes

Osobně ceny nepotřebuji nikde, hraju to pro zábavu. Největší zábavou je, ale dlouhodobá soutěž, duely atd. Takže klidně bez cen, ale určitě nerušit toto. A líbí se mi názor MASH4077 nečekat na odložená utkání a prostě vyhodnotit co se odehraje. Jo a osobně až takový paskvil neočekávám, ono se to teď masově vybije, viz teď Plzeň, Motor… A v sezoně už bude klid :wink:

4 Likes

Covid je pro sport velký problém a nechápu tuto hysterii s testováním. Porovnejte si pod jakým drobnohledem (testování) jsou hráči a zbytek společnosti. K tomu si přidejte fakta, která jsou o Covidu známá. Pokud se uvádí, že přenos Covidu je obvykle při delším kontaktu (cca 15. min), tak během utkání je riziko asi minimální. Problém spíš vidím v kabině a ve sprchách. Tady bych hledal řešení. Dalším faktem je, že jsou jedinci, kteří jsou pozitivní, ale nejsou infekční pro ostatní. (nevylučují vir). Uvádí se, že asi 30% pozitivních je bezpříznaků nebo mají tak mírné příznaky , že je ani nenapadne, že by mohli být pozitivní. Mírné nebo žádné příznaky mají většinou mladí a zdraví lidé (což je asi 99% sportovců) Neznámou ovšem je, jestli se Covidem může člověk nakazit opakovaně. To ukáže až čas a tady vidím velký problém. Uvádí se, že rozhodující asi bude jak velkou virovou nálož člověk měl. Zatím se spekuluje, že imunita je stimulována na 2-3 měsíce, pak se teoreticky člověk může nakazit znovu. Takže bych se vůbec nedivil, kdyby se u hráčů, kteří jsou teď testování na Covid pozitivně objevil pozitivní test i během sezóny a pak to ten termínový paskvil bude. My se k němu totiž protestujeme. Kdo z Vás slyšel o testování hráčů v jiných kolektivních sportech (volejbal, basketbal a pod., myslím v ČR) nebo to testování je nějakým privilegiem pouze v hokeji a fotbale? Nejhorší scénář může být, že tu s námi Covid bude léta a zařadí se mezi respirační onemocnění jako např. chřipka. Co pak? Myslím, že by se ve sportu mělo ke Covidu přistupovat jako v běžném životě. Testovat, až bude mít někdo příznaky a pak to řešit. Myslíte, že např. v divadle se všichni herci vč. personálu před představením testují? a podobných příkladů bych našel víc, tak proto nechápu tu hysterii ve sportu, obzvláště, když hráče nepovažuji za rizikovou skupinu a jistě nebudu sám. Kolik hráčů (ve fotbale, v hokeji nebo jiných sportech) znáte, kteří měli těžký průběh Covidu, nebo na něj zemřeli? Např. v hokeji bych si dovedl představit jako prevenci celoobličejové plexi u hráčů. Věřím, že by to hráči pochopili a jednu sezónu vydrželi. Je to jen můj subjektivní názor, mohu se i mýlit :smiley:

3 Likes

Ono to bude tím, že se rozjel jen fotbal a teď hokej. Basket, volejbal stojí a určitě i tam bude masivní testování. Lidi by měli pochopit, že je to běžné onemocnění, jako chřipka a že tu s námi už bude napořád. Situace se vrátí do normálu, až výjdou ven s vakcínou. Ono se sice nic nezmění, lidi to budou chytat pořád, stejně jako angínu atd. ale už nebude histerie okolo život zas bude takový, jaký jsme ho znali do března.

4 Likes

Basket startuje 11.9. a volejbal 13.9. Házená už má první kolo za sebou a s testováním ticho po pěšině. Doufám, že se to brzy vrátí do normálu. Lidé se Covidu bojí, protože ho neznají, což je přirozaná vlastnost, bát se neznámého. O mediální masáži raději ani nebudu psát. Chřipku všichni znají a nikdo se ji nebojí a to, že ročně s chřipkou zemře 1500-2000 občanů této země nikdo neřeší. A proočkovanost je kolem 5%. (senioři kolem 20%) Myslím, že vakcína bude mít spíše psychologický efekt a snad to bude první krok k normálu. Covid bude mít stejnou nebo nižší proočkovanost jako chřipka. Než ji vyvynou, tak se doufám lidi přestanou bát, poznatků o Covidu je už celkem dost. Spíš očekávám nízký zájem o vakcínu, jelikož bude nová a bez delších klinických testů nikdo neví jak budou očkování reagovat na vakcínu a jsme opět u toho strachu z neznámého.

1 Like

Tys to napsal přesně, vakcína bude psychologická záležitost a to je to, co potřebujeme. Samozřejmě bude hodně nízká účast, ale už nebude potřeba dusit kulturní a sportovní prostředí, protože už to bude odpovědnost jedince, nikoli vlády. Kéž by to bylo co nejdříve :pray:

3 Likes

Tak Vítkovice odkládají hned čtvrteční zápas :smiley:

1 Like

Přesně tak, taky bych uzavíral kola hned ať je v tom pořádek… Zápas se odloží z důvodu Covidu, mam za hráče nula

2 Likes

Označil bych zápas jako odložený a těm lidem co tam mají hrace z Vítkovic nebo Litvínova aby se u nich objevil nápis že tento hráč se kola neúčastní ( když ho tam člověk přesto nechá tak samozřejmě za 0 bodu) Teď u toho napřed změnili čas a teď i datum na silvestra. Ale není na co čekat a jestli to má být přehledný tak rovnou vyškrtnout zapas. Bude se čekat na testy atd tudíž do týdne dohrávka nebude.

1 Like

Přesně tak,naprostý souhlas s tebou :wink:

Ahoj všem :slight_smile: budeme čekat vždycky 3 dny. Pokud se do té doby zápas neodehrál, všichni mají 0. Zkusíme zde dělat nějakým způsobem servis, zápasů, abychom ukázali, jaké zápasy se neodehrajou.

5 Likes