Česko a Finsko

#1

Tak co, na kohokoli dnes dáváte ?
Jak moc věříte Finum a Čechům ? Dáváte na ně ? :thinking:

2 Likes
#2

Finum moc nevěřím… Dánové se odrazí od obrany a proti VB si spravili chuť, pokud Finové vyhraji, očekávám malým rozdílem (3:2,4:2)

Já dnes dam hlavně Švédy a vložím tam samozřejmě Čechy a možná kanadu

1 Like
#3

Otočíme to :drum::drum::drum: :czech_republic::slightly_smiling_face:

2 Likes
#4

Skvělá druhá třetina :beer: :czech_republic:

3 Likes
#5

No díky rozhodčím, co to absolutně nezvládli, pětiminutová přesilovka absolutně mimo mísu, Řepíka trefil do hlavy jen pro to, že se sám nejdřív narazil o mantinel a sklonil hlavu na úroveň mantinelu, před druhým gólem jednoznačná hokejka v obličeji Lotyše před Bartošákem, to klidně mohlo být 0:3.

3 Likes
#6

Asi jsi měl vsazeno na výhru Lotyšska.

4 Likes
#7

Možná by bylo vhodnější,kdybys tyhle poznatky psal na diskuzi švédské Fantasy,jestli ji tam máte,tady jsme na :czech_republic: půdě a naše vítězství bylo jednoznačné a 99 procent hráčů je na :czech_republic: vítězné vlně :drum::czech_republic::czech_republic::drum::wink:

#8

Já bych to neviděl zas tak bledě :)pětiminutovka správně, pokud se nepletu, tak když hráč dohrává soupeře bez puku, je odpovědný za všechny možné scénáře… Takže naprosto zbytečný trest, ne však proti pravidlům. Spíš ta druhá byla naprosto mimo, respektive pro španýho hráče :smiley:

#9

Podívej se na to ještě jednou, křížná dlouhá přihrávka na Řepíka, ten v důsledku své dezorientace a následného nárazu na mantinel ten puk nezpracoval, Lotyš počítal logicky s tím, že ho dostane na hokejku a tím trefí hráče ramenem na rameno s pukem. O žádném pozdním dohrání nemůže být řeč. Pak trefil Řepíka skloněného po svém nárazu a puk se jen šinul od toho mantinelu do hry.

2 Likes
#10

A není to furt to samý? prostě pokud jdu do souboje, tak odpovídám za to, co se může stát. Stejně tak, když vystřelím a při tom trefím blbě postavenýho protihráče holí do obličeje.

#11

No určitě nezodpovídám za nebezpečnou hru proti vlastní osobě mého protihráče :slight_smile: A už vůbec ne trestem 5+OK, který se ukládá za nebezpečnou hru s úmyslem zranit protihráče, či za zvlášť hrubou hru. Při střele zodpovídám za hokejku, jelikož hokejkou protihráčův pohyb nesmím jakkoliv omezit, tělem hráče s pukem můžu.

#12

Já myslím, že to bylo dle pravidel správné rozhodnutí rozhodčího. Viz. pravidlo Zásah do hlavy nebo krku. Definice: Hráč nasměruje náraz jakéhokoli druhu, jakoukoli částí svého těla nebo výstroje na hlavu nebo krk soupeře, nebo vrazí či natlačí hlavu soupeře na ochranné sklo nebo hrazení. Toto pravidlo má přednost při posouzení všech podobných zákroků týkajících se zásahů do hlavy a krku, s výjimkou těch, které souvisí s bitkou.
A teď to hlavní: Čti prosím pozorně. Čistý zásah do hlavy neexistuje. Ať náhodný nebo úmyslný, každý přímý zásah do hlavy nebo krku soupeře bude potrestán.
Myslím, že spíše je absolutně mimo mísu tvůj výrok, že to rozhodčí absolutně nezvládli než trest, který byl udělen.
Rozhodčí má na výběr dle svého uvážení několik možností udělení trestu za tento prohřešek. Přičemž se posuzuje: intenzita nárazu, agrese, vzdálenost rozjezdu, možnost faulovaného hráče být na náraz připraven a taky, že povinnost hráče je vést zákrok tak, aby protihráč nebyl ve zranitelné pozici.V případě, že ano, musí se vyhnout kontaktu. Na druhou stranu je taky zodpovědností hráče s pukem se nevystavovat nebezpečným a zranitelným pozicím. Rozhodčí byl dost blízko aby viděl zákrok pořádně a když se na něj podíváš, tak uvidíš, že Lotyš trochu nadskočil a otočil se bokem aby protihráče trefil do hlavy loktem. Podle mě to rozhodčí posoudil jako úmysl zranit protihráče a podle toho zvolil výši trestu. Jinak, na MS nebo OH mají rozhodčí obvykle při školení doporučeno, aby v zájmu ochrany hráčů takové zákroky posuzovali přísněji.

3 Likes
#13

No tak to mi přijde jak když popisuješ ten zákrok Freibergse na Gudase s tím nadskočením a loktem. A rozhodčí udělali ze sebe idioty hned několikrát, jednak pro oba zákroky totožné tresty, to by ten Freibergs (ještě pak označili Darzinše, tedy hráče, kterýho Gudas sestřelil) musel dostat trest ve hře pak. A Řepík se přesně provinil tím co jsi napsal, tedy zodpovědnost nevystavovat sám sebe nebezpečné a zranitelné pozici. Tudíž kdyby to šlo úplně do detailu, tak Bičevskis 2+10 za neýmyslný zásah do oblasti a krku a Řepík 2 minuty za nebezpečnou hru vůči vlastní osobě. A hrálo by se 4 na 4. Každopádně rozhodčí bych za včerejšek suspendoval do konce turnaje, protože ovlivnili klíčový vývoj zápasu, jednak neuměrným trestem, jednak před druhým gólem v té lotyšské šanci jednoznačně česká hokejka v obličeji Lotyše.

#14

Já bych se te chtěl zeptat proc to resis :grin:. Mindráček nebo vsazeno na Lotyše? Rozhodčí po zápase nikdo nikde nerozebíral ani na zahraničních stránkách, jen ty v tom vidis problem… Hokej je sport, kde pomalu každý zákrok jde odpískat na obě strany… Pokud by někdo chtěl “sporných momentu” najde v zápase X.

Místo aby jsi byl rad ze Češi vyhráli a otočili nepříznivý vývoj, tak tady budeš porad rozebírat rozhodčí, ty už jsi horší jak ti Sparťani ve fotbale

4 Likes